Bezpłatna wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych mieszcząca się w Miejskim Centrum Kultury im. Leopolda Staffa ul. Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko-Kamienna,

Czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00

Szczegóły pod nr telefonu 531619988

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem

Miejskie Centrum Kultury dzięki staraniom pozyskało od Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach 5 sztuk rowerków biegowych oraz otrzymało nagrody, które będą przeznaczone w konkursach dla dzieci  zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez MCK podczas wakacji.

W dniu 10 lipca w Urzędzie Miasta na wniosek prezydenta Konrada Kroniga, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zorganizowało spotkanie robocze na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na spotkaniu omówiony został m.in. problem porządku i zachowania ciszy nocnej na Placu Staffa.

Wprowadzone zostały nowe rozwiązania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa i utrzymanie porządku na wspomnianym placu. Podczas spotkania dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska-Małek zapewniła, że zwiększy się aktywność firmy ochroniarskiej, z którą ma aktualnie podpisaną umowę.

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej wspólnie z Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej realizować będzie projekt pt. "Się Staję - wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą - od świadomego odbiorcy do twórcy" w ramach Swiętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej - Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego . Termin realizacji projektu od dnia 10 lipca do dnia 3 listopada 2017 r.

Poranek 9 czerwca 2017r. powitał nas piękną słoneczną pogodą. Grupa Literacka „Wiklina” wraz z opiekunką Elą Jach i koordynatorką z ramienia Miejskiego Centrum Kultury Haliną Wężyk wybrała się na dwudniowy plener literacki w okolice Nagłowic i Pińczowa.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich Seniorów na organizowane po raz drugi wydarzenie "Weekend Seniora w Chęcianach", który odbędzie się 8 - 9 lipca 2017 r. w gminie Chęciny.

PROGRAM WYDARZENIA:

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe