Zaświeć się na niebiesko dla Autyzmu

Tradycyjnie od kilku lat w pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Jest to okazja do podnoszenia świadomości społecznej związanej z problematyką autyzmu oraz możliwościach poprawy dostępu do usług opiekuńczych. W tym roku po raz kolejny do akcji włącza się Skarżysko i poszczególne instytucje. Jedną z nich jest Miejskie Centrum Kultury.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu zwróciło się do dyrektor placówki z prośbą o przyłączenie się do akcji poprzez podświetlenie budynku na niebiesko. Niebieski jest kolorem symbolizującym autyzm. Stąd marsze z niebieskimi balonami, gadżetami, podświetlanie obiektów na niebiesko.

- Miejskie Centrum Kultury ma możliwość wykorzystania oświetlenia budynku w sposób, o jaki proszą organizatorzy Tygodnia Autyzmu. To szczytny cel, zwracający uwagę na problemy dzieci i młodzieży, dlatego z chęcią włączymy się w tą inicjatywę – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Katarzyna Michnowska-Małek.

MCK „podświetli” się na niebiesko w dniach od 1 do 7 grudnia 2017 roku.

 

foto MCK na niebiesko 01

foto MCK na niebiesko 02

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140