Głosowanie na "Skarżyską Strefę Wypoczynku"

Bardzo mocno zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu na projekt LECHSTARTERA "Skarżyska Strefa Wypoczynku".

Chcemy na Palcu Staffa zamontować stoliki, które miały by szachownice i plansze do chińczyka, ławy z siedzeniami, stół do piłkarzyków. Niech na placu będzie normalne życie miejskie gdzie rodziny i znajomi mogą przyjemnie spędzić czas.

Głosować można codziennie. Projektów jest 17 a 7 z nich zostanie zrealizowanych. Pierwsze miejsce dostaje dodatkowe pieniądze (+20%).
UWAGA: Głosy nie pojawiają się od razu. Przed zaliczeniem są weryfikowane więc czasami trochę to trwa.

Głosować możecie Państwo na stronach:

Głosujemy w kategorii MIKROGRANT, nazwa projektu "Skarżyska Strefa Wypoczynku". Każdego dnia można oddać tylko jeden głos z jednego adresu e-mail.

Głosowanie trwa do 17 maja i jest dla osób pełnoletnich.

Zapraszamy do głosowania. Zróbmy to współnie dla naszego miasta i Placu Staffa.

 

QR code do aplikacji LECHSTARTER,
w której można oddawać codziennie głos na projekt
Skarżyska Strefa Wypoczynku w kategorii MIKROGRANT

QR code

 

plakat lechstarter skarzyska strefa wypoczynku 1


Skrócony opis projektu

Projekt polega na ożywieniu pustej betonowej przestrzeni i stworzeniu dla mieszkańców miejsca w którym będą czuli się dobrze i będą aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Miejsce gdzie można wypocząć, rozkoszować się słońcem, zagrać w szachy z sąsiadem czy zjeść obiad z rodziną. Tu zakochani przytulą się na leżaku a starsi panowie rozegrają pasjonujące potyczki przy szachownicy. Miejsce gdzie będziemy ze sobą rozmawiać i grać a nie samotnie patrzeć w telefony.


Opis techniczny

Od zawsze mieszkam na tym osiedlu. Tu żyje, robię zakupy, tu bawią się moje dzieci. Rozmawiając z sąsiadami, w sklepach na zakupach czy w pracy często pytają mnie czy nic nie da się zrobić z placem Staffa aby lepiej służył lokalnej społeczności. Plac umiejscowiony jest przy MCK pomiędzy wieloklatkowymi szarymi wieżowcami. Został wyremontowany sporym nakładem środków ale „nie żyje”, nie ma w nim najważniejszego – czyli ludzi. Cyklicznie organizujemy różne eventy – kino plenerowe, spotkania, zabawy czy lokalne kiermasze ale to za mało – ludzie muszą sami chcieć być na placu a nie tylko przez niego przechodzić. Projekt polega na ożywieniu pustej betonowej przestrzeni i stworzeniu dla mieszkańców miejsca w którym będą czuli się dobrze i będą aktywnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu bez specjalnej okazji. Strefa w której ludzie - sąsiedzi będą rozmawiać, grać ze sobą zamiast siedzieć w zamkniętych mieszkaniach przed telewizorem czy poświęcać całą uwagę smartfonowi. Chcę na tym placu postawić stoły z ławkami. Stoły na których będą szachownice i chińczyk do gry, przy których będzie można się spotkać, siąść z przyjaciółmi, rodziną, zagrać, zjeść pizze czy przyniesiony z domu obiad. Ławki, które będą naprzeciwko siebie, tak aby można było ze sobą rozmawiać, patrzeć i uśmiechać się do siebie. Mamy tu całkiem sporo szachistów , którzy z przyjemnością grają na świeżym powietrzu. Seniorzy, którzy grają w klubie szachowym są zachwyceni pomysłem. Marzą mi się leżaki miejskie dla zakochanych, przytulonych do siebie promieniujących dobrymi emocjami na cały plac, na całe osiedle. Dla wracających z pracy piłkarzyki (takie pancerne, betonowe) aby nie stali pod klatkami. Ten plac może być miejscem gdzie ludzie z sobą się spotykają, gdzie będą umawiać się „na stolikach” na weekendy. Uzyskałam wszystkie niezbędne pozwolenia i zgody.

 

lechstarter cover

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe