"LISTA SCHINDLERA" - pokaz specjalny 27 stycznia

Szanowni Państwo,

Mija 25 lat od premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Poruszająca, wstrząsająca „LISTA SCHINDLERA” Stevena Spielberga WRACA DO KIN.

Film ponownie będzie można obejrzeć w naszym kinie 27 STYCZNIA 2019 r. (seans o godz. 17:00). Ten dzień to 74 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

„Lista Schindlera" otrzymała aż 7 Oscarów(R), m.in. za najlepszy film, dla najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę. Film został wyróżniony również 7 statuetkami BAFTA, trzema Złotymi Globami i kilkudziesięcioma innymi filmowymi wyróżnieniami. Dziś obraz Spielberga uchodzi za dzieło kultowe. W 2007 r. Amerykański Instytut Filmowy umieścił „Listę Schindlera" na ósmym miejscu pośród stu najlepszych amerykańskich filmów w historii.

W filmie niezapomniane kreacje stworzyli Liam Neeson, który wcielił się w postać Oskara Schindlera, Ralph Fiennes w roli bezwzględnego nazisty Amona Görtha, Ben Kingsley w roli Izaaka Sterna. Na ekranie zobaczymy także polskich aktorów, m.in. Andrzeja Seweryna, Annę Muchę i Piotra Polka.

Ciekawostka - niektóre sceny do filmu były kręcone w Skarżysku-Kamiennej!

Bilety w cenie -w/g cennika kina Centrum

 

lista schindlera

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe