Wystawa Anny Pląder

Kategoria
Wystawy
Termin
8 wrzesień 2017 17:00 - 8 październik 2017 20:00
Miejsce
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa - Juliusza Słowackiego 25
26-110 Skarżysko-Kamienna, Polska
Telefon
41 25 31 482 wew. 118
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy 8 września 2017 r. na otwarcie wystawy Anny Pląder ze Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”.

Wernisaż rozpocznie się o godz. 17:00 w Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wystawa czynna do 24 września.

 

Anna Pląder

Urodziłam się i wychowałam w Sandomierzu. Z wykształcenia jestem ekonomistą.

Do SKART-u należę od początku istnienia Klubu, do którego zostałam przyjęta legitymując się, nieśmiało, kompozycjami z suchych elementów kwiatów i traw na szarym płótnie.

Największy wpływ na to co usiłuję robić teraz wywarła twórczość, ale też i długotrwała serdeczna znajomość z Henrykiem Burzcem, rzeźbiarzem mającym galerię w Zakopanem.

Henryk Burzec – uczeń X. Dunikowskiego współpracujący z mistrzem m. in. przy głowach wawelskich prezentował swe prace m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Słowacji, a także oczywiście w wielu polskich salonach artystycznych, włącznie z warszawską ,,Zachętą”. Wiele polskich miast posiada też plenerowe rzeźby artysty.

Podając te informacje, pragnę uczcić pamięć o człowieku, który nie tylko o rzeźbie, ale i o życiu powiedział mi więcej niż ktokolwiek inny (z czego zdaję sobie sprawę, niestety dopiero teraz, wiele lat po jego śmierci). To właśnie dało mi odwagę do pokazania swoich prac na tej wystawie.

Proszę o życzliwą ocenę    

Anna Pląder – autorka prac

 

wystawa Anny Plader

 
 

Terminy

  • Od 8 wrzesień 2017 17:00 do 8 październik 2017 20:00

Wspierane przez iCagenda

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Szanowny Użytkowniku strony internetowej MCK,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.