Wystawa malarstwa Ryszarda Rosińskiego "SURREALIZM"

Kategoria
Wystawy
Termin
1 wrzesień 2018 18:00 - 22 wrzesień 2018 20:00
Miejsce
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa - Juliusza Słowackiego 25
26-110 Skarżysko-Kamienna, Polska
Telefon
41 25 31 482 wew. 118
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy 1 września 2018 r. o godz. 18:00 do Nowej Galerii MCK na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Rosińskiego “SURREALIZM”.

Podczas wernisażu wystąpi zespół Haze Acoustic Trio (godz. 19:00 Patio MCK)

Haze Acoustic TrioCzłonkowie zespołu:
Krzysztof Młudzik (Zespół "Blue Haze") - gitara akustyczna, wokal.
Jacek Urlik (Zespół "Tipsy Drivers") - harmonijka ustna, wokal.
Dawid Młudzik (Zespół "Fala Lamentu") - instrumenty perkusyjne, wokal.

Nagrody i wyróżnienia:
Laureaci najważniejszych festiwali w Polsce m. in. Blues Express w Zakrzewie, Festiwal Thanks Jimi, Blues nad Bobrem, Rawa Blues czy Rockowisko. Koncertowali na deskach Warszawskiej Stodoły, Hard Rock Cafe, Łódzkiej Wytwórni TOYA STUDIOES oraz Spodek Katowice. Uczestniczyli w wielu trasach koncertowych, zagrali setki koncertów, zlotów motocyklowych na terenie kraju i za granicą.

Wystawę będzie można oglądać do 22 września 2018 r.

 

Ryszard Rosiński urodzony w 1956 roku w Skarżysku-Kamiennej, gdzie mieszka i tworzy.

Indywidualista, który porzucił sztywne kanony uczelni i rozpoczął działalność jako artysta niezależny. Być może dzięki temu jego nieskażone malarstwo wyróżnia się oryginalnością i świeżością. Nie jest zwolennikiem hasła „sztuka dla sztuki”. A perfekcyjny warsztat nie przesłania głębokich przemyślanych treści, tworząc specyficzny nastrój
niepokojącej melancholii, ubranej w statyczną formę.

Artysta dotychczasowymi wystawami przyzwyczaił swoich odbiorców do obrazów surrealistycznych, w mrocznym psychodelicznym klimacie. Jego twórczość nawiązuje - właśnie poprzez symbole elementy kosmicznej wręcz fantastyki - do podstawowych problemów jednostki ludzkiej i współczesnej cywilizacji z jej licznymi zagrożeniami.

Poza głównym nurtem swojej twórczości z powodzeniem uprawia również malarstwo pejzażowe.

 

wystawa R.Rosinski SURREALIZM

 
 

Terminy

  • Od 1 wrzesień 2018 18:00 do 22 wrzesień 2018 20:00

Wspierane przez iCagenda

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Szanowny Użytkowniku strony internetowej MCK,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.