7. edycja Narodowego Czytania

Kategoria
Imprezy
Termin
8 wrzesień 2018 12:00
Miejsce
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa - Towarowa 20
26-110 Skarżysko-Kamienna, Polska
Telefon
41 25 12 037
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą 7. edycji Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ostatnia powieść wybitnego autora, napisana została na gorąco, pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu rodaków po 123 latach zaborów, kiedy to nasz kraj powrócił na mapę polityczną Europy. Wszystko to, co kłębiło się wówczas w duszach Polaków, odnajdujemy w tej powieści.

Dlatego też, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza oraz Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej – organizatorzy imprezy, pragną zaprosić Państwa do uczestnictwa w tegorocznej akcji Narodowego Czytania - w sobotę 8 września 2018 r. o godzinie 12:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wspólna lektura „Przedwiośnia” przybliży nas do doświadczeń, jakie były udziałem naszych rodaków sto lat temu.

Serdecznie zapraszamy.

 
 

Terminy

  • 8 wrzesień 2018 12:00

Wspierane przez iCagenda

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Szanowny Użytkowniku strony internetowej MCK,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.