8 września 2017 r. w Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej po wakacyjnej przerwie odbyła się wystawa Anny Pląder ze Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”.

30 czerwca 2017 r. w  Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamienne odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mai Malinowskiej.
Maja Malinowska malarka - amatorka jest rodowitą Skarżyszczanką. Rysowała "od zawsze" - ołówkiem, węglem, kredkami...  
Gorąco zapraszamy! Wystawa będzie czynna do 23 lipca 2017 r.

1 czerwca 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się artystyczny Dzień Dziecka, który rozpoczeliśmy wystawą prac dziecięcej i młodzieżowej sekcji plastycznej. Eksponowane na wystawie prace to dorobek uczestników zajęć plastycznych działających pod skrzydłami naszych instruktorów: Katarzyny Piwnik i Beaty Rybarczyk Czajkowskiej.

Licznie zabranych dzieciaków oraz ich rodziców przywitała dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska Małek.

10 marca 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy zbiorowej Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”. 

Wystawa czynna będzie do 2 kwietnia.

Skarżyski Klub Twórców SKART powstał przy Miejskim Centrum Kultury w 2000 roku. Skupia twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą, haftem i fotografią. Raz w roku Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej organizuje plenery w ciekawych miejscach kraju, m.in. w Tyliczu, Krutyni, Opatowie, Pasierbcu, Lądku Zdroju, Sandomierzu...

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej wraz z Duńskim Instytutem Kultury z Warszawy zapraszają dzieci i dorosłych na wystawę  pt. „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej”.
Autorami prac są wybitni polscy artyści, twórcy i kontynuatorzy znanej i cenionej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”.
Wystawę można będzie oglądać codziennie od środy 11 stycznia do 20 marca 2017 roku. Dla grup zorganizowanych oferta dodatkowa - film nakręcony na podstawie baśni Andersena.
Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację. Informacji udziela Koordynator wystawy Beata Rybarczyk-Czajkowska tel 41 2531482 wew. 120 lub 798097818.
Wstęp na wystawę i bajka wyświetlana bezpłatnie.

13 stycznia 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy "Fotografia-sztuka i pasja", której autorem jest  Klub Fotograficzny "ZOOM". 

Zdjęcia to całoroczny efekt pracy 14 fotografów działających w reaktywowanym rok temu Klubie Fotograficznych "ZOOM". Na fotografiach zobaczymy m.in mieszkańców powiatu skarżyskiego, zdjęcia z imprez kulturalnych i sportowych oraz ciekawe miejsca w Skarżysku.

1 grudnia 2016 r w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Skarżyskiego Klubu Twórców SKART pt. "Kazimierz Dolny". W plenerze udział wzięło 13 artystów, a efektem wyjazdu do Kazimierza Dolnego jest 28 obrazów.

Wernisaż otworzyła Kamila  Noskiewicz, uczennica 4 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Skarżysku - Kamiennej, która  na flecie zagrała mi.n utwory patrona szkoły  Zygmunta Noskowskiego. Piątkowe spotkanie było doskonałą okazją do podziękowania sponsorom, dzięki którym wyjazd na plener do Kazimierza Dolnego był możliwy. Prezes Skarżyskiego  Klubu Twórców SKART Roman Kornecki wręczył Stanisławie Sendeckiej i Elżbiecie Klimek i Katarzynie Michnowskiej Małek, dyrektorce MCK,  kwiaty,  panie, w podziękowaniu otrzymały obrazy.

Wystawę oglądać będzie można do 31 grudnia.

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140