Założona w październiku 2013 r. przez Katarzynę Barańską.

W ramach ART DANCE działają grupy dziecięce, młodzieżowe i osób dorosłych.

Zajęcia mają na celu kształtowanie osobowości dziecka, organizowanie wolnego czasu, przygotowanie do aktywnego życia kulturalnego i społecznego, jak i do prawidłowego odbioru sztuki.

Zapraszamy wszystkich chętnych (młodzież i dorosłych) na kursy tańca: towarzyskiego, dyskotekowego, rock&roll, salsa, mambo

W zajęciach uczestniczą zarówno dzieci jak i młodzież. Celem pracy z recytatorami jest kultywowanie i propagowanie piękna języka polskiego, znajdującego odbicie w poezji i literaturze.

Spotkania członków Klubu odbywają się w poniedziałki o godz. 17:00 do 19.30. Na spotkania klubowe zapraszamy również miłośników rozrywek umysłowych.

Szkoła Tańca RESPECT DANCE została założona za sprawą Anny Telki - Kurczyńskiej i Tomasza Kurczyńskiego zawodowej pary tanecznej najwyższej międzynarodowej klasy S, vice mistrzów Polski par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich, dyplomowanych instruktorów tańca, reprezentantów Polski na Pucharze Świata.

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie propagujące zdrowy styl życia. Zajęcia odbywają się 2 x w tyg. ( wtorek i czwartek ) godz. 17.15 do 18.15 - w sali nr 106

Wszystkich miłośników i koneserów sztuki zapraszamy na JARMARK SZTUKI I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO.

Spotkania odbywać się będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej w godz. 15.00 - 18.00.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci na bezpłatne zajęcia ZUMBA Kids; BANTO Fitness.

Zajęcia odbywają się we wtorki r. o godz. 16.20 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, ul. Słowackiego 25 (sala 106).

Serdecznie zapraszamy !!!

Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki od godz. 17:00 - 19:00 w sali nr 111

Zapraszamy młodych szachistów do nauki gry w szachy i nie tylko.

Pierwsze zajęcia już we wtorek 3 października 2017r.

Zachęcamy do gry w szachy, a dlaczego ?  Bo:

Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego działa od 2007 r.. Zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży w zakresie śpiewu, tańca i aktorstwa według autorskiej koncepcji jej założyciela. Jej uczniowie i absolwenci występują niemal na wszystkich scenach teatrów muzycznych w Polsce oraz na małym i dużym ekranie. Setki nagród i wyróżnień dowodzą o skuteczności metody, która oparta jest na "nauce przez doświadczenie" czyli kształtowaniu przyszłego artysty sceny muzycznej w czasie prób i pokazów słynnych musicali. Młodzież z ASM w lipcu 2014 r. jako pierwsza w historii, wystawiła polski musical - rock operę "Szambalia" - w Londynie.

Firma A.C. Dance zapraszam na zajęcia ZUMBA, BANTO Fitness, Fitness taniec. Zajęcia odbywają się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej (sala 106).

Zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor zumby Artur Cieślik tel. 792 606 337. 

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby od lat 5 na bezpłatne zajęcia BREAKDANCE.

Zajęcia odbywają się w soboty o godz. 16.30 początkujący wiek od 5 do 25 lat (o numer sali prosimy pytać na recepcji) w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, ul. Słowackiego 25. Zajęcia prowadzi Mateusz Zatorski.

Zapraszamy !!!

Klub Filmowy, działający przy MCK istnieje od 2012 r.

Schemat spotkania wygląda następująco: prelekcja, seans, dyskusja.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na zajęcia z rękodzieła dla dorosłych.

Spotkania odbywają się w piątki w godz. 18.30 - 20.30 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, ul. Słowackiego 25 (sala plastyczna). Zajęcia prowadzi Pani K. Jakubowska.

Zajęcia odbywają się w środy i czwartki w godz. 16.00 - 18.00. 

Zajęcia prowadzi fotograf - Krystian Dróżdż. Przez najbliższe miesiące uczestnicy warsztatów poznają tajniki fotografii. Nauczą się jak wykonywać zdjęcia: portretowe, pejzażowe, reportażowe. Poznają zasady obróbki fotografii cyfrowej.  Jeśli uda się zgromadzić niezbędny sprzęt to planowane są zajęcia z fotografii tradycyjnej

Czy wiesz, że masz w sobie wiele nieodkrytych talentów? Czy wiesz, że to właśnie one mogą zadecydować o twojej przyszłości? Jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu – masz okazję. STUDIO DRAMY zaprasza na zajęcia z aktorstwa. Spotkania warsztatowe odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Zapraszamy na zajęcia dla dorosłych z rzeźby w glinie i malarstwa w technice olejnej, które prowadzi Pan Grzegorz Borys.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godz. 16.30 - 18.30 w Miejskim Centrum Kultury.

Opłata 5 zł. za 2 godz. zajęć.

Miejskie Centrum Kultury zaprasza młodzież na zajęcia do Młodzieżowej Akademii Sztuki

W trakcie naszych zajęć wykorzystujemy bogatą różnorodność form plastycznych, artystycznych i rękodzielniczych. Stymulujemy uczestników do twórczego działania, rozwijania kreatywność i fantazji. Uczymy się obserwacji i analizy otoczenia, by czerpać z niego inspirację do działania.
W trakcie naszych zajęć uczestnicy poznają tajniki rysunku, malarstwa, dekoracji i projektowania.

Wiek od 14 lat

Zapraszamy dzieci (ze szkół podstawowych - od klas I do V) na bezpłatne zajęcia teatralnne.

Zajęcia odbywają się  w każdy czwartek o godz. 17:00 w MCK Skarżysko.

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbywają się zbiórki harcerek i zuchów z poszczególnych jednostek wchodzących w skład Związku Drużyn.

Skarżyski Związek Drużyn Harcerek i Zuchów "JODŁA" jest jednostką działającą na terenie Skarżyska, Suchedniowa Bliżyna i Bałtowa oraz wchodzącą w skład Staropolskiej Chorągwi Harcerek ZHR.

Pwd. Roksana Urban wędr. (p.o. komendantki, przełożona w Skarżysku)
tel. 794 796 032
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pwd. Agata Świątek wędr. (instruktorka, osoba do kontaktu)
tel. 662 310 771
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

jodla

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140