Klub Skarżyskich Twórców "Skart"

 
SKART to grupa ludzi, których pasją są różnorodne dziedziny twórczości: malarstwo, rzeźba, rysunek, wycinanka, haft krzyżykowy, fotografia, metaloplastyka. Klub skupia twórców nie tylko z terenu naszego miasta. Członkowie Klubu prezentują swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Raz w roku odbywają się plenery w ciekawych miejscach kraju, m.in. w Tyliczu, Krutyni, Opatowie, Pasierbcu, Lądku Zdroju, Sandomierzu, Rościszowie, Myczkowcach, Mostkach, Krajnie i ostatnio w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a powstałe tam prace można oglądać na wystawach poplenerowych.
 
Odrobina historii... 27.04.2000 r. na spotkaniu założycielskim w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej powołano zarząd Skarżyskiego Klubu Twórców. Prezesem został Edward Szwajewski, który znakomicie wypełniał obowiązki Prezesa aż do czasu swojej choroby. Od 2012 do 2015 roku obowiązki Prezesa sprawowała Barbara Obara. Na początku 2016 roku Prezesem został Roman Kornecki.
 
Klubowicze spotykają się raz w miesiącu /zwykle jest to drugi czwartek miesiąca/.
 
Zapraszamy do Klubu osoby, które wyrażają swoje artystyczne pasje w którejkolwiek z dziedzin twórczości wymienionych powyżej.
 

SKART Plener Myczkowce 1

SKART Plener Myczkowce 2

SKART Plener Myczkowce 3

SKART Plener Myczkowce 4

SKART Plener Myczkowce 5

SKART Plener Myczkowce 6

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe