Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego

6 września 2015. w Miejskim Centrum Kultury odbyła się inauguracja otwarcia Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego.

Chęć nauki zgłosiło ponad sześćdziesiąt osób, które w ciągu roku spędzą na przyswajaniu sztuki musicalowej grubo ponad dwieście godzin. – Musical to trudna sztuka. Do jego wystawienia potrzeba ludzi wszechstronnych. My będziemy uczyć każdej jego składowej: tańca, śpiewu i aktorstwa. Nie ukrywam, że zajęcia nie będą łatwe, ale mogę się pochwalić, że mam już wielu absolwentów, którzy występują na scenach nie tylko w Polsce, ale też poza nią. Występują nie tylko w musicalu, ale też w teatrze czy filmach – mówił założyciel. Wyraził też nadzieję, że skarżyska filia jego szkoły, działająca w Miejskim Centrum Kultury, w „budynku pełnym pozytywnej energii”, jak go określił, odniesie sukces. 

Nauczycielami w szkole są:     

  • Patrycja Zarychta – śpiew    
  • Monika Wójtowicz – teatr, aktorstwo    
  • Iga Marszałek – taniec

Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego działa od 2007 r.. Zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży w zakresie śpiewu, tańca i aktorstwa według autorskiej koncepcji jej założyciela. Jej uczniowie i absolwenci występują niemal na wszystkich scenach teatrów muzycznych w Polsce oraz na małym i dużym ekranie. Setki nagród i wyróżnień dowodzą o skuteczności metody, która oparta jest na "nauce przez doświadczenie" czyli kształtowaniu przyszłego artysty sceny muzycznej w czasie prób i pokazów słynnych musicali. Młodzież z ASM w lipcu 2014 r. jako pierwsza w historii, wystawiła polski musical - rock operę "Szambalia" - w Londynie.

Szkoła swoją siedzibę ma w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej. Zajęcia prowadzone są w każdą niedzielę w godzinach 11.00 do 17.00  (dwie godziny tańca, dwie godziny wokalu i dwie godziny teatru). Na zakończenie roku wystawiony będzie musical. Planowane jest utworzenie trzech grup wiekowych,  najmłodszej 6-10 lat, średniej 10-14 lat i dorosłej 14 - wzwyż.   

Kontakt: http://www.szkola-musicalowa.pl   |   Tel. 501 099 369

Fotorelacja

Foto: P. Wełpa portal skarzysko.info; P. Adamczyk portal tsk24.pl
Dostępne również na:
         

Google Plus logo

  facebook   TSK24
skarzyskoinfo
 

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140