14. Kawiarnia Literacka zaprasza...

Wydarzenia w MCK
Termin: 25 maj 2018 17:00

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa  |  Miejscowość: Skarżysko-Kamienna, Polska

14. Kawiarnia Literacka zaprasza 25 maja 2018 r. o godz. 17:00 na spotkanie z Danutą Ewą Skalską - poetką, prozatorką, autorką utworów scenicznych dla dzieci i młodzieży.

Gorąco zapraszamy - wstęp wolny!

 

Danuta Ewa Skalska – Urodzona w Ninkowie, w powiecie przysuskim. Mieszka w malowniczej, owianej magią legend miejscowości Borkowice. Przez wiele lat doskonaliła swój warsztat polonistyczny w Szkole Podstawowej w Rzucowie i Zespole Szkół Rolniczych w Borkowicach. Do dziś wierna pracy z dziećmi i młodzieżą. Dwie wielkie miłości jej życia to literatura i teatr. Współpracuje z działającą w Skarżysku -Kamiennej Grupą Literacką „Wiklina”. Prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci w Domu Kultury w Przysusze. Jest prezesem przysuskiego Koła Literackiego „Ozimina”, któremu patronuje Powiatowa Biblioteka Publiczna. Pisze wiersze, opowiadania, felietony, utwory (głównie sceniczne) dla dzieci i młodzieży. Laureatka dwudziestu ogólnopolskich i regionalnych konkursów literackich. Niekiedy zauważana w kilku edycjach konkursowych. Zdobywa głównie nagrody, także pierwsze. Publikowała m.in. w „Głosie Nauczycielskim”, „Radostowej”, „Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim”, Kwartalniku Kulturalnym, „Sekrety ŻARu”, kwartalniku „Twórczość Ludowa”, a także w wielu almanachach. Wydała zbiorek opowiadań „Ocalanie miłości” oraz wiersze i opowiadania zebrane w książce „W korowodzie świateł i cieni”. Współautorka i redaktorka tomu poetyckiego „Wzrastanie”. Jej ulubioną pisarką jest kanadyjska noblistka Alice Munro, mistrzyni krótkich form prozatorskich. Realizując twórcze zamysły, Danuta Ewa Skalska ujawnia swą skłonność do empatii, poczucie humoru, epikurejskie spojrzenie na świat. Ostatnie jej ważniejsze osiągnięcia literackie to: pierwsza nagroda w Mazowieckim Konkursie Małej Formy Literackiej ( Warszawa 2014), nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Bolesława Prusa (Nałęczów 2015), druga nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Pocka (Lublin 2016), druga nagroda w I Regionalnym Konkursie Poetyckim (Jedlińsk 2017), pierwsza nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Pocka (Lublin 2017), trzecia nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Siedem grzechów głównych” (Dąbrowa Górnicza 2018)
Danuta Ewa Skalska należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich, Warszawa, oddział II.

 

14.kawiarnia literacka

 

Telefon
41 25 31 482 wew. 118
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Addres
Juliusza Słowackiego 25
26-110 Skarżysko-Kamienna, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 25 maj 2018 17:00

Wspierane przez iCagenda

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140