Koncert Chóru CANTANTI

Koncerty
Termin: 27 październik 2018 17:00

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa  |  Miejscowość: Skarżysko-Kamienna, Polska

Serdecznie zapraszamy na koncert piosenki niepodległej na 100-lecie odzyskania niepodległości w wykonaniu CHÓRU MIEJSKO PARAFIALNEGO "CANTANTI" Z KOBYŁKI.

Koncert odbędzie się 27 października 2018 r. o godz. 17:00 w sali nr 40 Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Wstęp bezpłatny.

Chór sam o sobie...

Chór od października 2007 pracuje przy MOK w Kobyłce, przedtem był chórem parafialnym. Od 2008 przez nastepne 5 lat braliśmy udział w uroczystościach norwidowskich w Strachówce, przez 4 lata w Klembowie w rocznicę śmierci gen. Żymirskiego. W maju 2008 pojechaliśmy na Ukrainę z koncertem muzyki polskiej, śpiewaliśmy w Tarnopolu, Szumsku, Lwowie. W 2009 śpiewaliśmy mszę transmitowaną przez TV w Lagiewnikach i w Telewizji Trwam. Zdobyliśmy III miejsce na festiwalu Mater Misericordie i II miejsce w Sochaczewie na festiwalu Pieśni Patriotycznych "Walk nad Bzurą". Rok 2010 rozpoczęliśmy warsztatami muzycznymi "Chopin na Mazowszu" (był to Rok Chopinowski). Bralismy udział wraz z innymi chórami z powiatu w Oratorium Zbigniewa Małkowicza "Do Bożego miłosierdzia" i "Przy sercu Twoim". W 2011 najwazniejszym wydarzeniem dla nas była oprawa muzyczna uroczystości podniesienia do rangi Bazyliki Mniejszej naszego kościoła w Kobyłce. Co roku występujemy z koncertem kolęd w różnych miastach nie tylko okolicznych bo śpiewaliśmy w Nałęczowie, Zakopanem, Drawsku Pomorskim. Od 20 lat oprawiamy pod względem muzycznym uroczystosci "Cudu nad Wisłą" 15.VIII, czyli msza św i koncert patriotyczny. Mamy też repertuar ludowy z którym występowaliśmy podczas dożynek w Stoczku i Ciechanowcu. Od 2015 roku bierzemy udział w festiwalu "Mikrofon dla seniorów" w Łodzi zdobywajac najwyższe laury (Złoty Talent), i na Festiwalu "Kocham cię Ojczyzno" w Ursusie.

Osobny rozdział stanowią dla nas koncerty poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II, zwiazane z Jego rocznicami Smierci, beatyfikacją, kanonizacją, odsłonieciem pomników. Uczestniczyliśmy w pokazie multimedialnym z udziałem solistów Filharmonii Narodowej jak również aktorów z tego koncertu została nagrana płyta. W 2016 wraz z innymi chórami z powiatu przygotowaliśmy koncert, który odbył się w pałacu w Chrzęsnem z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Rok 2017 był dla nas rokiem Jubileuszowym, bo w październiku minęło 10 lat pracy chóru "Cantanti" w MOK Kobyłka. Z tej okazji odbyliśmy pielgrzymkę do Włoch gdzie śpiewaliśmy w Bazylice św Marka w Wenecji, w Asyżu, W bazylice św Piotra w Rzymie przy grobie świętego Jana Pawła II, w bazylice św Pawła za Muramiteż w Rzymie i jeszcze we Florencji i w Wiedniu na Kahlenbergu. Dyrygentka, czyli ja (Pani Alina Stefaniak), zostałam odznaczona przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla kultury Polskiej". Przed nami następny wielki jubileusz 100-lecie Odzyskania Niepodległosci przez Polskę będziemy brali udział w wielkim Koncercie wraz z innymi chórami z powiatu organizowanym z tej właśnie okazji.

 

koncert choru CANTANTI z Kobylki

 

Telefon
41 2531482 wew. 108, tel. kom. 500 199 710
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Addres
Juliusza Słowackiego 25
26-110 Skarżysko-Kamienna, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 27 październik 2018 17:00

Wspierane przez iCagenda

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe