Spektakl teatralno-muzyczny ”Lorem Ipsum”

Spektakle Teatralne
Termin: 27 listopad 2019 19:00

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa  |  Miejscowość: Skarżysko-Kamienna, Polska

Serdecznie zapraszamy na Spektakl teatralno-muzyczny dla młodzieży i dorosłych ”Lorem Ipsum”, który odbędzie 27 listopada 2019 r. o godz. 19:00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Spektakl odbędzie się w ramach programu TEATR POLSKA 2019.

Bezpłatne wejściówki na spektakl dostępne do odebrania w biurze Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w czasie dyżurów (środa w godz. 10:00 - 12:00, I piętro pok. 112).

Czas trwania: 60 min. 15 minut przed spektaklem artyści zapraszają na rozmowę z widzami na temat teatru tańca.

Trailer spektaklu "Lorem Ipsum":

 

„Lorem Ipsum” - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła”:
„Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności?
Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności.”

Autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

 

REALIZATORZY SPEKTAKLU

Choreografia: Vagabond Physical Collective
Reżyser: Paweł Urbanowicz
Dramaturg: Franciszek Szumiński, Anna Turczyńska
Reżyser oświetlenia: Paweł Murlik
Kompozytor: Mateusz Flis
Dźwięk: Andrzej Michalski / Agnieszka Czichy
Kostiumy: Vagabond Physical Collective
Tancerze: Karolina Januszek, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona, Monika Witkowska
Menadżer zespołu: Agnieszka Czichy

Vagabond Physical Collective - nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Strona kolektywu: https://www.facebook.com/vagabondphysicalcollective/

Spektakl „Lorem Ipsum” powstał w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze”, Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, Gawlock Pictures oraz dzięki wsparciu sponsorów.

Spektakl w 2018 roku stworzyli metodą kreacji zbiorowej członkowie zespołu Vagabond Physical Collective: Monika Witkowska, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona, Paweł Urbanowicz oraz Wiktoria Zawadzka, będąca wówczas członkinią i współzałożycielką kolektywu.

***

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TEATR POLSKA to ogólnopolskim program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze.

więcej o programie: www.teatrpolska.pl

"Zadanie publiczne jest współfinansowane przez Miasto Suwałki"

 

spektakl teatralno muzyczny Lorem Ipsum

 

Telefon
41 2531482 wew. 108, tel. kom. 500 199 710
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mapa


 

Terminy


  • 27 listopad 2019 19:00

Wspierane przez iCagenda

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe