Koncert zespołu "Zwierzę Natchnione"

Koncerty
Termin: 22 listopad 2019 19:00

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa  |  Miejscowość: Skarżysko-Kamienna, Polska

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu "ZWIERZĘ NATCHNIONE", który odbędzie się 22 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Wstęp bezpłatny.

Zwierzę Natchnione to zespół współtworzony przez znajomych ze Skarżyska i Krakowa, grający muzykę w klimacie mistyczno-folkowym, pełnym smętnych gawęd, pradawnych rytuałów i transowych zapętleń. Teksty to opowieści o przyrodzie, jej cyklach i zależnościach, od robaka drążącego ścierwo, po cywilizacje dwunożnych-nieopierzonych, o nieuchronności śmierci i niezwykłości życia. Część z nich została opublikowana w tomiku wierszy „Otulisko” (wyd. Miniatura 2014).

Koncerty Zwierzęcia Natchnionego towarzyszyły festiwalom filmowym „Watch Docs” w Starachowicach i Kielcach, otwierały Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa (Skarżysko-Kamienna) i kilkakrotnie stanowiły oprawę muzyczną do filmu niemego Haxan z 1922 roku. Zespół ma na koncie pięć wydawnictw. Ich najnowszy album ukaże się jeszcze w 2019 roku.

Zwierzę Natchnione o sobie:
Ktoś kiedyś określił to, co robimy mianem muzyki medytacyjnej, ktoś inny neofolkiem. Nie chcielibyśmy wiązać się żadnym z tych określeń, ale być może jest to jakiś trop. Na pewno istotą muzyki Zwierzęcia jest melodyjność, wręcz piosenkowość. Poza nią pojawia się dość często skłonność do transu, raz w w formie rytualnego, monotonnego pulsowania, innym razem w formie sennych gawęd. Można też dosłuchać się wielu motywów orientalnych, chociaż całokształt kojarzy się bardziej z czymś lokalnym, czymś z tutejszych borów i lasów.

Skład:

  • Olga Kalarus – syntezator, śpiew
  • Aleksandra Gospodarczyk – skrzypce, śpiew
  • Martyna Dolęga – instrumenty perkusyjne, śpiew
  • Jan Herman – gitara basowa
  • Tomasz Juchniewicz – gitara klasyczna, śpiew

 Wydarzenia towarzyszące Przeglądowi Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”

 

koncert zespolu Zwierze Natchnione

 

Telefon
41 2531482 wew. 108, tel. kom. 500 199 710
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mapa


 

Terminy


  • 22 listopad 2019 19:00

Wspierane przez iCagenda

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe