IX SKARŻYSKI PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "Z Pieśnią do Niepodległej" (foto+video)

16 listopada 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się Koncert Finałowy IX Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej "Z Pieśnią do Niepodległej" (eliminacje odbyły się 14 listopada 2016 r. ,poniedziałek).

Organizatorem przeglądu było Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamiennej, Wydział Kultury, Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Nad imprezą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Celem Przeglądu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, tak wśród dorosłych jak i wśród dzieci i młodzieży, ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi  i wychowawczymi, a w szczególności:

  • zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, pieśnią, tradycją i obyczajami,
  • uświadomienie i rozumienie roli wartości narodowo-patriotycznych w życiu człowieka,
  • włączenie wartości narodowo-patriotycznych do własnej hierarchii,
  • podnoszenie poziomu artystycznego prezentacji.

W poniedziałek w sali widowiskowej MCK odbyły się przesłuchania, które zorganizowano w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe - klasy I-III i IV-VI, gimnazja, a także w kategorii OPEN - szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. W środę, podczas koncertu finałowego poznaliśmy laureatów w poszczególnych kategoriach.

Jury w składzie Ewa Krakowiak - przewodnicząca,  Jolanta Pietrala, Iwona Wojciechowska i Monika Walczak postanowiła przyznać tylko jedną pierwszą nagrodę, otrzymał ją Jan Markowski z Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej, który zaśpiewał piosenkę Jacka Kaczmarskiego -  „17 września”.

Wyniki - FINAŁ
word adobe reader

Fotorelacja

Foto: Z. Biber portal skarzysko24.pl
Dostępne również na:
Google Plus logo facebook skarzysko24 proskarzysko
       

14 listopada 2016 r.

 Koncert Finałowy

 

plakat patriotyczna 2016

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe