ELIMINACJE STREFOWE XVI SZARADZIARSKICH MISTRZOSTW POLSKI 2016 (foto)

W sobotę 2 kwietnia 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbyły się eliminacje strefowe XVI Szaradziarskich Mistrzostw Polski.

W pierwszym etapie XVI Szaradziarskich Mistrzostw Polski, których organizatorem jest Redakcja „ROZRYWKA”, wzięło udział 359 osób. Uczestnicy eliminacji korespondencyjnych rozwiązywali specjalny zestaw 33 zadań, zamieszczony w_tegorocznej „Rozrywce” nr 1. Po raz trzeci w historii mistrzostw jury postanowiło zakwalifikować do kolejnego etapu zawodów wszystkich uczestników eliminacji korespondencyjnych.
 
Eliminacje strefowe rozpoczęły się w sobotę 2 kwietnia, punktualnie o godzinie 12.00 w piętnastu miastach: Białymstoku, Bochni, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Przemyślu, Skarżysku-Kamiennej, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Żarach.
 
Najlepsi w kwietniowych eliminacjach strefowych (ok. 60 osób) oraz laureaci poprzednich mistrzostw w 2015 roku, rywalizować będą o tytuł szaradziarskiego mistrza Polski w finale, który odbędzie się 11 czerwca br. w Warszawie.
 
W skarżyskich eliminacjach udział wzięło 10 uczestników z Kielc, Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Staszowa i Mazowszan.  Pieczę nad przebiegiem eliminacji sprawował Klub Szaradzistów „ANAGRAM”, działający przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej z szefem klubu Karolem Fiedorowiczem na czele. Komisji oceniającej przewodniczył Mariusz Miernik, w skład jury weszli: Andrzej Król, Andrzej Baliński, Lidia Działak i Katarzyna Tambor.
 
Turniejowy zestaw składał się z zadań punktowanych od 1 do 6. Przez 90 minut zawodnicy rozwiązywali zadania diagramowe, formy wierszowane, rebusy. krzyżówki itp.

O tym, który z uczestników skarżyskich eliminacji strefowych dostał się do finału zadecydują punkty, które zdobyli (komisja w Skarżysku zliczyła punkty i wysłała do głównego organizatora, dopiero po podliczeniu punktów ze wszystkich eliminacji strefowych wiadomo będzie, kto awansował do finału głównego). Najwięcej zdobył Mirosław Lachowicz z Ostrowca Świętokrzyskiego - 39, Waldemar Brola z Końskich- 36.  Anna Korbacz ze Skarżyska zdobyła 20 punktów.

- Punktacja wszystkich uczestników -

Fotorelacja

Foto: Z. Biber portal skarzysko24.pl
Dostępne również na:
Google Plus logo facebook skarzysko24
     

pl.Elim.Stref.Szar.Mistrz.Pol.2016

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe