Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w Szachach Klasycznych 2016 (foto+video)

W dniach:  27 - 28.02.2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Skarżyska-Kamiennej w Szachach Klasycznych 2016 Pod patronatem Pana Konrada Kröniga Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Rozpoczęcie mistrzostw odbyło się w sobotę 27 lutego, dokończenie gier i zakończenie turnieju miało miejsce w niedzielę.

Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy na terenie Skarżyska-Kamiennej i nie tylko,  wyłonienie szachowego mistrza  Skarżyska-Kamiennej na 2016 rok oraz umożliwienie wypełnienia norm na V, IV, III, II i I kobiecą kategorię szachową.

Sędzią głównym zawodów był Aleksander Kędzierski, sędzia szachowy II klasy.

Sędzią pomocniczym był Tomasz Derlacz, sędzia szachowy I klasy.

W tegorocznych otwartych Mistrzostwach Skarżyska - Kamiennej w szachach klasycznych udział wzięli zawodnicy z Warszawy, Jastrzębia Zdroju, Krakowa, Starachowic, Lublina, Kielc, Skarżyska - Kościelnego, Bliżyna i Skarżyska - Kamiennej, w sumie o tytuł mistrzowski rywalizowało 29 zawodników.

Zwycięzcą Turnieju został Piotr Jędras -  (KMKSzach Victorii  Komplexbud), 2 miejsce zajął kandydat Dawid Czerw (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój), na 3 miejscu podium stanął kandydat Igor Kowalski (KSz Polonia Warszawa).

Tytuł mistrza Skarżyska-Kamiennej zdobył najlepszy zawodnik ze Skarżyska - Kamiennej  - Paweł Półtorak, który w klasyfikacji generalnej zajął  4 miejsce. Najlepszym juniorem ze Skarżyska został jedenastoletni Jakub Jedynak, sklasyfikowany na 17 miejscu.

Klasyfikacja najlepszych zawodników ze Skarżyska

  1. Paweł Półtorak
  2. Jerzy Siek
  3. Ryszard Adamczuk
  4. Krzysztof Łyżwa
  5. Jakub Jedynak
  6. Marcin Jedynak
  7. Łukasz Szymańczyk

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczali Katarzyna Michnowska Małek, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury oraz Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta.

Nad całością imprezy czuwała Katarzyna Tambor, koordynator- instruktor MCK.

Otwarte Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej w Szachach Klasycznych - WYNIKI

Fotorelacja

Foto: Z. Biber portal skarzysko24.pl
Dostępne również na:
Google Plus logo   facebook   skarzysko24
         

Foto: MCK Skarżysko


Foto: portal skarzysko24.pl

Plak2016Mistrz.szach

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe