8 września 2017 r. w Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej po wakacyjnej przerwie odbyła się wystawa Anny Pląder ze Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”.

30 czerwca 2017 r. w  Nowej Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamienne odbył się wernisaż wystawy malarstwa Mai Malinowskiej.
Maja Malinowska malarka - amatorka jest rodowitą Skarżyszczanką. Rysowała "od zawsze" - ołówkiem, węglem, kredkami...  
Gorąco zapraszamy! Wystawa będzie czynna do 23 lipca 2017 r.

1 czerwca 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się artystyczny Dzień Dziecka, który rozpoczeliśmy wystawą prac dziecięcej i młodzieżowej sekcji plastycznej. Eksponowane na wystawie prace to dorobek uczestników zajęć plastycznych działających pod skrzydłami naszych instruktorów: Katarzyny Piwnik i Beaty Rybarczyk Czajkowskiej.

Licznie zabranych dzieciaków oraz ich rodziców przywitała dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Michnowska Małek.

10 marca 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy zbiorowej Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”. 

Wystawa czynna będzie do 2 kwietnia.

Skarżyski Klub Twórców SKART powstał przy Miejskim Centrum Kultury w 2000 roku. Skupia twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą, haftem i fotografią. Raz w roku Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej organizuje plenery w ciekawych miejscach kraju, m.in. w Tyliczu, Krutyni, Opatowie, Pasierbcu, Lądku Zdroju, Sandomierzu...

Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej wraz z Duńskim Instytutem Kultury z Warszawy zapraszają dzieci i dorosłych na wystawę  pt. „Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej”.
Autorami prac są wybitni polscy artyści, twórcy i kontynuatorzy znanej i cenionej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”.
Wystawę można będzie oglądać codziennie od środy 11 stycznia do 20 marca 2017 roku. Dla grup zorganizowanych oferta dodatkowa - film nakręcony na podstawie baśni Andersena.
Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację. Informacji udziela Koordynator wystawy Beata Rybarczyk-Czajkowska tel 41 2531482 wew. 120 lub 798097818.
Wstęp na wystawę i bajka wyświetlana bezpłatnie.

13 stycznia 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy "Fotografia-sztuka i pasja", której autorem jest  Klub Fotograficzny "ZOOM". 

Zdjęcia to całoroczny efekt pracy 14 fotografów działających w reaktywowanym rok temu Klubie Fotograficznych "ZOOM". Na fotografiach zobaczymy m.in mieszkańców powiatu skarżyskiego, zdjęcia z imprez kulturalnych i sportowych oraz ciekawe miejsca w Skarżysku.

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140