KAWIARNIA LITERACKA ZAPRASZA... “Pejzaż słowem malowany" (foto+video)

W sobotę, 21 października 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbyła się już po raz 11. Kawiarnia Literacka, tym razem była zatytułowana "Pejzaż słowem malowany".

Sobotnia Kawiarnia Literacka Miejskiego Centrum Kultury nosiła tytuł „Pejzaż słowem malowany”, wiersze jakie zaprezentowali członkowie Grupy Literackiej Wiklina, to efekt pleneru, w jakim uczestniczyli w czerwcu tego roku członkowie Grupy na Ponidziu. Zanim jednak uczestnicy pleneru zapoznali gości Kawiarni ze swoją twórczością Anna Rymarczyk, autorka blogu "Świętokrzyskie Włóczęgi" opowiedziała o swoich wyprawach po regonie świętokrzyskim.

Podczas spotkania swoje zdjęcia zaprezentowali Anna Rymarczyk, Edward Śliwiński, Michał Kojara oraz Halina Wężyk.
Spotkanie było podzielona na trzy bloki, w pierwszym prezentowana była poezja związana z pejzażem, w drugim związana z miejscami i trzecia, związana z tradycją, zwyczajami i przeżyciami. Swoje wiersze prezentowali min. Elżbieta Jach, Anna Zakrzewska, Mirosław Pardela, Katarzyna Metzger, Maria Wrzeszczewicz, Ewa Michałowska –Walkiewicz, Bernadetta Bąkowska, Marian Frąk, Michał Kojara, Czesław Nowakowski, Danuta Ewa Skalska, Barbara Obara, Jacek Kwiecień, Marianna Józefczak-Sasińska, Zbigniew Ścisłowicz, Małgorzata Biela.

Kawiarnia Literacka nie mogłaby się odbyć bez muzyki, na scenie wystąpiły uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej ze Skarżyska - Kamiennej oraz Sławomir Bogusiewicz, członek Wikliny.

Tradycyjnie odbył się Konkurs Jednego Wiersza.

Fotorelacja

Foto: Z. Biber portal Skarżysko24.pl
Dostępne również na:
Google Plus logo   facebook   skarzysko24  

 

kawiarnia literacka Pejzaz slowem malowany

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140