Kawiarnia Literacka "Moja Niepodległa" (foto)

9 listopada 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyło się kolejne spotkanie w Kawiarni Literackiej tym razem z poezją Grupy Literackiej “Wiklina”.

 “Rok 2018, to rok w którym nasza Ojczyzna obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości. W całej Polsce ta szczególna rocznica jest godnie obchodzona. Podobnie jest w naszym mieście. Grupa Literacka „Wiklina” również włączyła się w te jubileuszowe obchody wydając zbiór wierszy pt. ”Moja Niepodległa”, w którym siedemnastu autorów pomieściło swoje patriotyczne utwory, poświęcone między innymi walce o niepodległość Polski w różnych okresach naszych dziejów. Członkowie grupy chcą oddać hołd, często bezimiennym bohaterom, poległym w walkach o wolność naszej Ojczyzny. W tomiku znajdują się także wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, regionu świętokrzyskiego i najbliższej okolicy. Wiersze o umiłowaniu polskiej ziemi, jej przyrody, kultury i tradycji. Wiersze, które z miłości do Ojczyzny sercem napisane zostały...”
Elżbieta Jach

Fotorelacja

Foto: P. Wełpa - portal proskarzysko.pl
Dostępne również na:
Google Plus logo   facebook   proskarzysko kwadrat

kawiarnia literacka moja niepodlegla

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140