Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy” (video)

Serdecznie zapraszamy na skarżyską edycję Przeglądu Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas przeglądu wyświetlamy filmy polskich i zagranicznych twórców – zarówno nowości, jak i twórczość klasyczną, często niedostępną dla szerokiej publiczności.

Czekają na Państwa 2 dni projekcji filmowych z całego świata oraz wydarzenia towarzyszące.

Pełny program przeglądu oraz informacje na temat prezentowanych filmów: http://www.oczyiobiektywy.art.pl/program.html

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/850335985090168/

Wydarzenia towarzyszące

Wernisaż wystawy: Oj, dużo by wspominać! Skarżysko-Kamienna i Suchedniów w opowieściach mieszkańców

Wystawa jest subiektywnym obrazem Skarżyska i Suchedniowa stworzonym na podstawie zebranych przez nas osobistych historii ludzi tu mieszkających. Opowiadamy o ich codzienności w czasach PRL-u, o dawnej szkole, rozrywkach, klubie sportowym. Poruszamy tematy specyficzne dla Suchedniowa i Skarżyska: mówimy o Zakładach Metalowych Mesko i przemysłowej historii naszych miast. Pokazujemy jak istnienie i upadek Zakładów wpływały na przestrzeń Skarżyska i sytuację jego mieszkańców. Nie zapominamy również o Kolei, Odlewni czy Marywilu.

Wystawa została stworzona przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej w ramach projektu „Oczy i obiektywy w Skarżysku-Kamiennej” organizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego a dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Debata: Mieszkańcy w działaniu! Projekty miejskie - dobre praktyki aktywizowania społeczności lokalnej

niedziela 18 listopada, 16:00

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak społeczność lokalna, w tym młodzież, może angażować się w działania edukacyjne i kulturalne dotyczące odkrywania lokalnego dziedzictwa. Zastanowimy się, czy podejmowane inicjatywy przekładają się na budowę społeczności lokalnej oraz czy i jak wpływają na zmianę w odbiorze swojego miejsca zamieszkania.

Sala kinowa MCK dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wstęp wolny na wszystkie projekcje i wydarzenia.

Organizator:
Stowarzyszenie ,,Pracownia Etnograficzna"
Koło Naukowe Studentów Etnologii UW ,,Etno”

Partner:
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Kontakt: Mateusz Kłos (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 507 063 083)

Finansowanie projektu:
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska

logobelka oioSkar

plakat oioSkar internet

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140