Koncert Sylwestrowy "W krainie Wiednia i Czardasza"

Kto nie chciał iść na bal, kto nie chciał spędzić kolejnego wieczoru przed telewizorem. Przywitał NOWY ROK w wyjątkowy sposób podczas KONCERTU SYLWESTROWEGO "W krainie Wiednia i Czardasza", który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej 31 grudnia 2018 r.

Tradycyjnie już na Placu Staffa przy muzyce znakomitego Dj-a z ekipy PARTY DANCE wspólnie przywitaliśmy Nowy 2019 Rok.


W KRAINIE WIEDNIA I CZARDASZA"
Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego Wiednia i roztańczonego Budapesztu, magicznego świata operetki i ognistego czardasza, gdzie rozbrzmiewać będą radosne utwory klasyków wiedeńskich oraz muzyka węgierska.
W cudownych dźwiękach usłyszymy: szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana oraz odgłosy żywiołowych tańców węgierskich. Znamienite kompozycje w wykonaniu Orkiestry Salonowej Royal Strauss Orchestra oraz solistów międzynarodowych scen operowych i operetkowych, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, czardasza prezentując niezwykły kunszt wokalny, wykreują dla Państwa najwspanialsze duety miłosne i niezwykle wirtuozowskie kaskady dźwięków muzyki Austro-Węgier. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerską grą Maestro Artura Banaszkiewicza.

 

ARTUR BANASZKIEWICZ

- skrzypek, kompozytor, aranżer. Występuje od piątego roku życia. W 1985 roku zdobył pierwsza nagrodę na Konkursie Młodych Skrzypków w Koszalinie. W latach 1988-1990, jako stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki studiował w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. W tym czasie brał udział w mistrzowskich kursach interpretacji gry skrzypcowej w Lancucie (prof. M. Rusin) i w Bydgoszczy (W. Pikajzen). Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego Artur Banaszkiewicz prezentuje publiczności często własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów muzyki (m.in.: "VIVA STRAUSS!", "IRISH DREAM", "LA FIESTA MEXICANA", "SKRZYPEK NA DACHU", "CAN-CAN", "MY FAIR LADY", "HAVAH NAGILAH", "OCZY CZARNE", "KALINKA"). Szczególnie dużym powodzeniem w Polsce i za granica cieszy się koncert - show zatytułowany "WIECZOR W KRAINIE CZARDASZA", składający się z utworów inspirowanych folklorem cygańskim i żydowskim. Idea koncertu przyciągnęła uwagę mediów, czego rezultatem był udział w licznych programach radiowych i telewizyjnych, zaowocowała występami na wielu festiwalach muzycznych w prestiżowych salach koncertowych (m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Sala Kongresowa w Warszawie, Berlinska Filharmonia i Lipski Gewandhaus) a także współpraca z wybitnymi postaciami życia muzycznego w Polsce (mi.in. z W. Malickim, V. Brodskim, A. Maliszewskim, J. Karwowskim). Artur Banaszkiewicz intensywnie koncertuje i poszerza swój repertuar, dzieląc się swoimi muzycznymi fascynacjami i kreacjami z publicznością na całym świecie.

 koncert sylwestrowy W krainie Wiednia i Czardasza

Adres

Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa

ul. Słowackiego 25,
26-110 Skarżysko-Kamienna

dyr. mgr Katarzyna Michnowska-Małek

Informacje kontaktowe

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: +48 (41) 25 31 482

Fax: +48 (41) 25 31 482 wew. 140

Portale społecznościowe