Warsztaty Tworzenia Wideoklipu z YACHEM PASZKIEWICZEM

Kategoria
Warsztaty
Dates
27 wrzesień 2013 17:00 - 29 wrzesień 2013 19:00
Miejsce
Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa - Juliusza Słowackiego 25
Skarżysko-Kamienna, Polska
Skarżysko-Kamienna, Polska
Telefon
E-mail
Strona WWW
Miejskie Centrum Kultury oraz Studium Instrumentów Etnicznych zapraszają na Warsztaty Tworzenia Wideoklipu z YACHEM PASZKIEWICZEM , które odbędą się w dniach 27 - 29 września 2013r. w Miejskim Centrum Kutury w Skarżysku - Kamiennej. Gwiazdą warsztatów będzie STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH.
O warsztatach
Na Warsztatach realizujemy pełnowartościowy teledysk, lub film muzyczny którym zespół muzyczny lub wykonawca będzie promował swoją twórczość. Gwiazdą tej edycji będzie zespół STUDIUM INSTRUMENTÓW ETNICZNYCH. Warsztaty prowadzi Yach Paszkiewicz – JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH postaci polskiego wideoklipu. Yach oprócz tego, że jest twórcą, jest także od 22 lat dyrektorem artystycznym Yachfilm Festiwalu - największej imprezy o charakterze konkursu, przeglądu i promocji sztuki teledysku. Yach ma także bardzo duże doświadczenie dydaktyczne. Umie zaangażować do pracy przy klipie każde wolne ręce i każdą twórczo myślącą głowę. Uczestnikami warsztatów będą osoby o różnym doświadczeniu, podobnie jak w normalnej ekipie realizacyjnej. Yach przeprowadzi nas przez procedurę produkcji filmowej analogiczną do ścieżki stosowanej przez profesjonalne wytwórnie filmowe. Zapoznamy się z najważniejszymi narzędziami filmowymi.
Program
Program Warsztatu Tworzenia Wideoklipu Yacha Paszkiewicza jest oparty na autorskim doświadczeniu z realizacji ponad 400 polskich teledysków. Spotkanie trwa 3 dni i składa się na nie parę ważnych zagadnień z zakresu przygotowania i realizacji klipu filmowego. Grupa uczestników warsztatu jest traktowana jako zespół twórczy, którego zadaniem jest stworzenie dzieła filmowego, jak również indywidualnie, tak aby każdy warsztatowicz dotknął tych części warsztatu, które wymagają autorskiego podejścia.
Na wstępie odsłuchujemy specjalnie wybrany utwór muzyczny z tekstem. Wspólnie dokonujemy analizy utworu, wyodrębniamy na tablicy tekst i poszczególne składowe muzyczne. Dzielimy nagranie na mniejsze części mając na uwadze upływający czas i strukturę kompozycji. Rozumienie tekstu przenosi nas w stronę dyskusji o scenariuszu wideoklipu. Otwarta dyskusja ma na celu generowanie pomysłów i budowanie spójności realizacyjnej.
Następnie zaczyna się indywidualna praca nad "storyboardami" (szkicami scen filmowych podobnymi do komiksu). Utwór muzyczny zostaje podzielony na mniej więcej równe części, a uczestnicy wybierają sobie te, które najbardziej chcieliby zrealizować. Po pewnym czasie przystępujemy do wyklejenia przygotowanej ściany storyboardami w chronologii ich pojawiania się w utworze. Zaczyna się indywidualna prezentacja autorów, którzy tłumaczą co chcą zrobić przed całą grupą.
Drugi dzień warsztatów zaczyna się od przygotowania studia blueboxowego i zapoznania się ze sprzętem realizacyjnym. Uczestnicy poznają podstawowe elementy pracy operatorskiej w studio, takie jak obsługa sprzętu rejestrującego, podstawy oświetlenia ekranu "blubox", sposób organizacji planu filmowego. Na planie pojawia się zespół muzyczny, dla którego realizujemy teledysk.
Każdy z uczestników warsztatu jeszcze raz omawia swój storyboard zapoznając zespół i przypominając grupie co chce stworzyć. Grupa w tym czasie dzieli się na mniejsze zespoły współpracujące. W tej części warsztatów oprócz nauki operowania obrazem warsztatowicze muszą również podołać zadaniom reżyserskim. Praca w zespole realizacyjnym musi podlegać liderowi, który kieruje powstawaniem dzieła filmowego. Grupy, które w tym czasie oczekują na swój czas, zajmują się przygotowaniem tła do swoich kreacji. Może to być rysunek, kolaż zdjęciowy lub prosta animacja. Dla nich przygotowane jest specjalne stanowisko reprodukcyjne i środki potrzebne do wykonania zadania (papier, tusz, farby, kredki, pędzle, nożyczki, klej, pisaki). Powstające materiały są sukcesywnie dostarczane do komputera i przygotowywane do montażu. Po zrealizowaniu wszystkich potrzebnych zdjęć filmowych następuje wspólne omówienie tej fazy realizacji wideoklipu.
Trzeci dzień jest poświęcony postprodukcji i montażowi teledysku. Każdy pod okiem prowadzącego warsztaty, który jest zarazem opiekunem artystycznym całego przedsięwzięcia, montuje swoją scenę. Reszta grupy w tym czasie uzupełnia brakujące animacje pracując w grupach przy stołach reprodukcyjnych (3 stanowiska). Powstawanie wideoklipu jest obserwowane przez wszystkich. Bierzemy udział w dyskusji na ostatecznym kształtem pracy. Po zakończonym etapie montażu, następuje proces postprodukcji
(wyrównanie kolorów, dodanie efektów). Następnie grupa ogląda całe dzieło i skończony teledysk publikujemy w sieci. Warsztatowicze na zakończenie otrzymują specjalne Certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.
Yach Paszkiewicz
wszystkie prawa zastrzeżone
Warunki uczestnictwa
Aktualnie przyjmujemy zgłoszenia na warsztaty, które odbędą się w weekend 27 - 29 WRZEŚNIA 2013
Zajęcia będą odbywać się w następujących godzinach:
- Piątek 17:00 – 21:00,
- Sobota 10:00 – 19:00 z przerwą na posiłek
- Niedziela 10:00 – 19:00 z przerwą na posiłek.
Ilość miejsc jest ograniczona. Kurs ma charakter intensywnych zajęć praktycznych. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność nadejścia zgłoszenia.
Zgłoszenia na kurs można dokonać mailowo lub telefonicznie. E-mail
Warunki zgłoszenia
1. Podanie Imienia i Nazwiska
2. Podanie adresu e-mail
3. Podanie nr telefonu kontaktowego
4. Wniesienie opłaty
Wniesienie opłaty jest warunkiem zarezerwowania miejsca na warsztatach.
Opłata, a tym samym całkowity koszt warsztatów wynosi:
200 zł dla osób z poza powiatu skarżyskiego i osób dorosłych ( cena ta nie zawiera noclegów ani wyżywienia)
Dla młodzieży uczącej się (do 25 roku życia ) z powiatu Skarżyskiego kurs jest darmowy
Opłaty należy dokonać przelewem najpóźniej do dnia 26 września 2013 na nr konta bankowego Miejskiego Centrum Kultury ul. Słowackiego 25, 26-110 Skarżysko Kamienna
Bank Spółdzielczy w Suchedniowie oddz. Skarzysko-Kamienna
nr 20 8520 0007 2002 2002 32210001
![]() |
Terminy
- Od 27 wrzesień 2013 17:00 do 29 wrzesień 2013 19:00
Wspierane przez iCagenda