Koncert Sylwestrowy

Kategoria
Koncerty
Dates
31 grudzień 2016 22:00 - 1 styczeń 2017 00:30
Miejsce
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa - Juliusza Słowackiego 25
26-110 Skarżysko-Kamienna, Polska
26-110 Skarżysko-Kamienna, Polska
Telefon
E-mail
Strona WWW
Kto nie chce iść na bal, kto nie chce spędzić kolejnego wieczoru przed telewizorem. Niech przywita NOWY ROK w wyjątkowy sposób!
Prezydent Miasta Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają na wyjątkowy KONCERT SYLWESTROWY z repertuarem musicalowym, operetkowym i rozrywkowym. Koncert odbędzie się 31 grudnia 2016 r. start godz. 22.00 zakończenie w Nowy Rok o godz. 0.30.
Cena biletu to 65 zł dostępne w Impresariacie Artystycznym MCK (w tym lampka szampana + przekąski).
Na naszej scenie wystąpią:
- Aleksandra Okrasa - sopran,
- Anna Spychalska - mezzosopran,
- Romuald Spychalski - tenor,
- Tomasz Sławiński - bas baryton.
Koncert poprowadzi Romuald Spychalski.
Tradycyjnie na Placu Staffa już od godz. 23.00 znakomity Dj zagrzewać będzie wszystkich chętnych do wspólnego przywitania Nowego 2017 Roku.
Szanowni Państwo,
informujemy, że sprzedaż biletów na Koncert Sylwestrowy trwa do 30.12.2016 r. do godz. 15.00. W Sylwestra zakup biletu nie będzie możliwy w związku z tym prosimy Państwa o odbiór biletów do 30.12.2016 r.
ALEKSANDRA OKRASA - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. Delfiny Ambroziak. Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu partią Noriny w operze „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. Z Operą Poznańską odbyła tournee po Niemczech (Heilbronn, Frankfurt n/Odrą). Z Polską Operą Kameralną dokonała nagrania opery „Don Pasquale”. Występowała także w Teatrze Wielkim oraz Teatrze Muzycznym w Łodzi. Brała udział w gościnnych występach w Danii w „Gali Strauss” z Polską Operą Wrocław, a z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych odbyła tournee po Francji. Uczestniczyła w wielu kursach wokalnych otrzymując dyplomy mistrzowskie od tak znakomitych śpiewaczek jak Renata Scotto czy Katia Ricciarelli. Jest laureatką I nagrody na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Występuje na wielu festiwalach (między innymi na Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju oraz MLF „Muzyka i Architektura” w Toruniu). Artystka dobrze czuje się zarówno w repertuarze barokowym, operze bel canto, muzyce sakralnej, liryce wokalnej, przez operetkę, musical do muzyki filmowej włącznie. Bardzo często koncertuje na estradach całego kraju. Występowała na scenach w Niemczech, Danii, Francji, na Litwie, Białorusi, Ukrainie i w USA.
Jako solistka Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego znakomicie wykorzystuje swoje wybitne możliwości wokalne oraz umiejętności aktorskie, kreując wiele ról ubogacających artystyczny wizerunek pierwszej sceny muzycznej Wojska Polskiego.
Jest laureatką Złotego Dobosza 2012 – nagrody Dyrektora RZAWP przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne.
ANNA SPYCHALSKA - wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Szczególne miejsce w Jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej "Obligato" pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, koncert inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce. Anna Spychalska ( dawniej Jurczyńska) jest także organizatorką i producentką koncertów i wydarzeń artystycznych i kulturalnych w kraju i za granicą. Na początku 2015 roku koncertowała wraz mężem, Romualdem Spychalskim w Kanadzie, w Toronto i Mississaudze. Przed niespełna miesiącem Anna Spychalska oraz jej Mąż powrócili do Kraju po kolejnym Tournee po Kanadzie. Artyści wystąpili w Polskim Centrum Kultury w Toronto i Ottawie. Przed kilkoma tygodniami ukazała się pierwsza płyta małżeństwa Spychalskich, na której znajdują się najpiękniejsze melodie musicalowe a także szlagiery z gatunku muzyki rozrywkowej.
ROMUALD SPYCHALSKI - Tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer, pedagog. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech , Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Na terenie Polski występował m.in w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmoniach w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, Katowicach , Częstochowie.
Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonym przez gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Gwendolyn Bradley. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Występował z największymi gwiazdami polskiej sceny i estrady, m.in. Bogusławem Morką, Dariuszem Stachurą, Grażyną Brodzińską. Był także wykonawcą koncertów organizowanych przez Operę Poznańską – Turniej Tenorów Polskich i Polsko-Niemieckie konfrontacje wokalne.
TOMASZ SŁAWIŃSKI - rozpoczął swoją muzyczną drogę w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Leonarda Andrzeja Mroza. Studia ukończył z wyróżnieniem w 2003 roku. Technikę i umiejętności szlifował pod okiem mistrzów: Rolando Panerai, Evgenii Nesterienko, Francisco Araiza, Hakan Hagegard i Jane Thorner. Edukację wokalną kontynuował podczas rocznych studiów mistrzowskich w International Opera Studio w Zurichu oraz Aix-en-Provence Festival Academy.
Podczas studiów debiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Bartola w operze W. A. Mozarta „Le Nozze di Figaro“. Po studiach rozpoczął pracę w Operze Nova w Bydgoszczy, w której występował przez dwa lata. W tym samym czasie występował również gościnnie w polskich Filharmoniach. Przełomem w karierze młodego śpiewaka były dwie międzynarodowe nagrody: druga nagroda zdobyta w Pampelunie Julian Gayarre International Singing Competition 2004, w konkursie pod auspicjami Jose Carrerasa oraz niezwykle prestiżowa nagroda Banku HSBC przyznawana dla najlepszego młodego śpiewaka operowego podczas Aix-en-Provence Festival 2006.
Istotne znaczenie w aktywności muzycznej Tomasza Sławińskiego odgrywa muzyka kameralna i oratoryjna. Do stałego repertuaru artysty należą między innymi: Deutsches Requiem Brahmsa, Stabat Mater Rossiniego i Requiem Mozarta. W roku 2007 był gościem „Aldeburg Music Festival“ w Wielkiej Brytanii, gdzie zachwycił publiczność interpretacją pieśni Brahmsa „Vier Ernste Gesange“. Ze swoimi recitalami artysta gościł również w salach koncertowych Madrytu, Rzymu, Brukseli, Brasov, Paryża, Lyonu, Londynu, Aix-en-Provence i Zurichu.
Obecnie śpiewak jest solistą Opery w Zurichu, gdzie współpracuje z liderami światowej kultury muzycznej. Z blisko trzydziestu zaśpiewanych ról na szczególną uwagę zasługują między innymi „Wagner/Mistrz ceremonii“ w „Doktor Faust“ Busoniego, „Don Fernando“ w „Fidelio“ Beethovena, „Doktor Grenvil“ w „La Traviata“ Verdiego, „Wotan“ w „Nibelungen Ring für Kinder“ Wagnera, „????????“ w operze „Nos“ Szostakowicza, „Wirt“ w „Koenigskinder“ Humperdinka, Partia basowa w „Les Noces“ Strawińskiego i „Baltasar“ w „Genoveva“ Schumanna.
W trakcie swojej kariery Tomasz Sławiński współpracuje z niezwykłymi osobowościami świata muzycznego do których należą: Nikolaus Harnoncourt, Daniele Gatti, Philippe Jordan, Carlo Rizzi, Vladimir Fedosyeyev, Mark Minkowski, Paolo Carignani, Nello Santi oraz reżyserami: Jens-Daniel Herzog, Peter Stein, David Pountney, Martin Kusej, Graham Vick i Matthias Hartmann.
Artysta brał udział w projektach, które zostały zarejestrowane na DVD : Ferruccio Busoniego „Doktor Faust“ dyr. Philippe Jordan dla ArtHouse 2006, Roberta Schumanna „Genoveva“ dyr. Nikolaus Harnoncourt dla ArtHouse 2008, W. A. Mozarta „Die Zauberflöte“ dyr. Nikolaus Harnoncourt dla Deutsche Grammophon 2008. Na szczególną uwagę zasługuje nowatorskie i widowiskowe wystawienie opery "La Traviata" Giuseppe Verdiego na dworcu kolejowym w Zurichu, które zostało zarejestrowane dla Arte w roku 2010.
![]() |
Terminy
- Od 31 grudzień 2016 22:00 do 1 styczeń 2017 00:30
Wspierane przez iCagenda