Bicie rekordu najszybszego przejścia Najwyższych Szczytów Gór Polski.
SZCZYTAMI GÓR
- Najwyższe, najszybciej z ziemi i z powietrza
Mamy troszkę szalony a jednocześnie bardzo intrygujący pomysł polegający na pobiciu rekordu najszybszego przejścia Najwyższych Szczytów Gór Polski. Obecnie nieoficjalnie ten rekord wynosi 125 godzin i 49 minut. NSGP to 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać zdobywcą NSGP trzeba wejść na nie siłą własnych mięśni ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. Nie ograniczamy się jedynie do pokonania tego rekordu, mamy jeszcze kilka celów do zrealizowania w czasie tego projektu. Przewidywany termin realizacji projektu to lipiec 2013.
Nie będziemy działać standartowo. Typowe rozwiązania są nudne i łatwe do powtórzenia.
Realizując projekt chcemy nie tylko pokonywać szczyty, własne słabości, wznosić się ponad…, ale chcemy również pokazać piękno naszego kraju, odwiedzić wiele urokliwych, interesujących miejsc, udokumentować w filmie i fotografiach nasze podejścia, walkę z czasem, zdobyte szczyty, obrazy widziane z nich i nad nimi, różnorodność przemierzanych-oglądanych krajobrazów ….
Projekt Szczytami Gór to świetna okazja do realizacji „I Mobilnego Pleneru Fotograficznego - Aero-Foto”.
Podczas którego będziemy realizować materiał fotograficzny i filmowy, dokumentujący świat widziany z innej perspektywy. Góry, jeziora, rzeki, lasy… - architektura, zabytki, krajobrazy…, widziane z lotu ptaka i okiem zdobywców szczytów.
Realizatorzy projektu to trzy zespoły. Zespół pierwszy to trzej „zdobywcy”, którzy bez przerwy w dzień i w nocy niezależnie od pogody będą zdobywać najwyższe szczyty wszystkich pasm górskich Polski.
Zespół drugi „orły”, wsparcie z powietrza w postaci kadry doświadczonych pilotów motoparalotniowych.- realizatorzy materiału fotograficznego i filmowego z powietrza.
Zespół trzeci to miłośnicy krótkofalarstwa” Radiowcy”. Będą prowadzić łączność z krótkofalowcami z kraju i ze świata.
Projekt łączy miłośników turystyki pieszej, pilotów motoparalotniowych, krótkofalowców, fotografów, filmowców… - ludzi z pasją.
Zespół „zdobywców” będą tworzyć:
Robert Stachyra ze Skarżyska Kamiennej.
Pomysłodawca i organizator projektu. Alpinista i podróżnik. Uczestnik licznych rajdów pieszych na 50 i 100 km, maratonów, biegów na orientację na 100 km. Zaliczył „Przejście wokół Kotliny Jeleniogórskiej” –polegającym na przejściu 145 km w czasie 42 godzin. Miłośnik gór, zdobywca 6 czterotysięczników w masywie Monter Rosa, najwyższego szczytu Niemiec Zugspitze 2962 m n.p.m, najwyższej góry Austrii Grossglocknera 3798 m n.p.m, i ostatnio symbolu i jednocześnie najpiękniejszej góry Europy Matterhorn 4478 m n.p.m. W czerwcu wybiera się na Dach Europy Mont Blanc 4810 m n.p.m. Pomysłodawca i organizator cyklu „Spełniam swoje marzenia, czyli cykl spotkań ludzi z pasją”.
Mateusz Ferenc z Małyszyna Górnego.
"Pokora do gór to najważniejsza cecha, którą powinien mieć każdy ich miłośnik" - to moje motto górskie, które opisuje mój wielki szacunek, pokorę i jednocześnie miłość do gór. Mam na imię Mateusz pochodzę
z Małyszyna, mam 23 lata. W chwil obecnej studiuje i pracuje
w Warszawie. Zauroczenie górami trwa od 10 lat i mam nadzieje że będzie trwać wiecznie. Projekt Korony Gór Polski chodził mi po głowie od kilku lat. Teraz będę miał możliwość realizacji marzeń wraz z wyjątkową drużyną. Oprócz wspólnej pasji do gór łączą nas również więzy rodzinne przez co wyprawa staje się dla mnie podwójnie ważna. Wspólny cel + wyśmienite towarzystwo = sukces!!
Bartosz Stachyra ze Skarżyska Kamiennej.
Bartek - wiek 16 lat. Uczeń II L.O w Skarżysku Kamiennej. Zainteresowania: muzyka hip hop, taniec Break Dance, Miłośnik gór i wspinaczki skałkowej,
Zespół „orłów” będą tworzyć:
Piotr Krupa z Rzeszowa.
Pilot, członek Mikrolotowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, wielokrotny medalista mistrzostw PPGG. Aktualny złoty medalista Mistrzostw Polski, Złoty Medalista Mistrzostw Świata PPGG - Czechy 2009, Srebrny Medalista Mistrzostw Europy - Łomża 2008, Srebrny Medalista Mistrzostw Świata - Chiny 2007, Trzykrotny Medalista – dwa razy złoto raz srebro w Mistrzostwach Ukrainy PPGG. Dziennikarz Przeglądu Lotniczego, artysta fotograf - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, podróżnik. Prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.
Alina Jędrys ze Skarżyska Kamiennej.
Pilot - złota medalistka Mistrzostw Polski PPGG 2012 dziennikarz, koordynator portalu www.tsk.24 fotograf, operator i nawigator.
Krzysztof Szczygieł ze Skarżyska-Kamiennej.
Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. Animator, menedżer kultury. Organizator i realizator projektów – wydarzeń: kulturalnych, sportowo – rekreacyjnych i turystycznych. Instruktor, sędzia sportów obronnych i strzeleckich. Uczestnik i współorganizator imprez i pokazów lotniczych. Pilot PG i PPGG. Realizator fotografii i filmów lotniczych.
Paweł Boruń
Lubi podróżować. Wieść sportowe życie. Szukać własnej drogi również w sztukach walki. Chętnie pomaga – więc rusza do realizacji projektu Szczytami..., by łączyć to co niepołączone..
Pomoc techniczna
Michał Murawski
Na co dzień inżynier automatyk. Po godzinach twórca serwisów internetowych, fan turystyki niezorganizowanej oraz fotografii. W naszym zespole będzie zajmował sie sprawami technicznymi tj. aktualizacją informacji w czasie imprezy na stronie internetowej, zaopatrzenie, koordynacja działań itp.
Zespół „radiowców”
Jarek Zięba.
Jarek - SQ7LQY - Krótkofalowiec od 2008 roku. Posiada licencję KAT.A. Jest członkiem Klubu Krótkofalowców SP7PSW, a także członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców Staropolskiego Oddziału Terenowego OT-51. Brał udział w licznych akcjach na falach eteru m.in. Staropolskie Dni Aktywności organizowane corocznie przez Oddział OT-51, Nocne Marki, i wiele innych. Poza tym interesuje się elektroniką
Poniżej wykaz 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm Polski, jednocześnie cel naszej wyprawy.
- Rysy 2499 m n.p.m (Tatry)
- Babia Góra, 1725 m n.p.m. (Beskid Żywiecki)
- Śnieżka 1602 m n.p.m. (Karkonosze)
- Śnieżnik 1425 m n.p.m. (Masyw Śnieżnika)
- Tarnica 1346 m n.p.m. (Bieszczady)
- Turbacz 1310 m n.p.m. (Gorce)
- Radziejowa 1262 m n.p.m. (Beskid Sądecki)
- Skrzyczne 1257 m n.p.m. (Beskid Śląski)
- Mogielica 1171 m n.p.m. (Beskid Wyspowy)
- Wysoka Kopa 1126 m (Góry Izerskie)
- Rudawiec 1112 m n.p.m. (Góry Bialskie)
- Orlica 1084 m n.p.m. (Góry Orlickie)
- Wysokie Skałki 1050 m n.p.m. (Pieniny)
- Wielka Sowa 1015 m n.p.m. (Góry Sowie)
- Lackowa 997 m n.p.m. (Beskid Niski)
- Kowadło 989 m n.p.m. (Góry Złote)
- Jagodna 977 m n.p.m. (Góry Bystrzyckie)
- Skalnik 945 m n.p.m. (Rudawy Janowickie)
- Waligóra 936 m n.p.m. (Góry Kamienne)
- Czupel 933 m n.p.m. (Beskid Mały)
- Szczeliniec Wielki 919 m n.p. m. (Góry Stołowe)
- Lubomir 904 m n.p.m. (Beskid Makowski)
- Biskupia Kopa 889 m n.p.m. (Góry Opawskie)
- Chełmiec 851 m n.p.m. (Góry Wałbrzyskie)
- Kłodzka Góra 765 m (Góry Bardzkie)
- Skopiec 724 m n.p.m. (Góry Kaczawskie)
- Ślęża 718 m n.p.m. (Masyw Ślęży)
- Łysica 612 m n.p.m. (Góry Świętokrzyskie).
Wszystko to będzie można obserwować w interaktywnej relacji, co kilka godzin informacje wraz ze zdjęciami będą pojawiały się w ogólnopolskim radiu i regionalnych telewizjach i gazeta internetowych. Na bieżąco będzie można obserwować nasze aktualne położenie na mapie Polski na stronie internetowej dzięki posiadaniu krótkofalarskiego nadajnika APRS. Obserwacje na portalach krótkofalarskich będą w czasie rzeczywistym.
Projekt ten będzie wymagał od uczestników wiele wysiłku fizycznego i organizacyjnego. Po zakończeniu wyprawy będziemy bogatsi w nowe doświadczenia, poznanych ludzi i odwiedzane miejsca. Nasze zgromadzone materiały w postaci zdjęć, filmów zebrane podczas przejścia posłużą nam do licznych prezentacji, spotkań konwersatoriów. Będą również eksponowane przez naszych partnerów, sponsorów, patronów.
Do tego grona należą między innymi:
Miasto Skarżysko-Kamienna, Świętokrzyska Regionalna Organizacja Turystyczna, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Ośrodek Jaskółka w Zakopanem, Hotel Promień w Skarżysku, Teldom Suchedniów, ……
Polskie Radio Kielce, TVP Kielce, ntvkielce, TV Dami, portal Skarżysko24.pl, TSK24.pl, Echo Dnia, Traseo.pl, MojeŚwiętokrzyskie.pl ………..
Fotoreportaże, relacje, materiały filmowe z wyprawy pojawią się w programach, relacjach, audycjach, artykułach, wywiadach, prezentacjach…, jak również na stronach internetowych wielu mediów w tym naszych patronów medialnych, sponsorów, uczestników wyprawy, sympatyków, kibiców i przyjaciół.
Jesteśmy na to gotowi a Wy?
Poniżej kilka zdjęć z realizacji naszych poprzednich projektów.
Zapraszamy do współpracy i do udziału w naszym projekcie. Będzie interesująco, odlotowo i niezwykle.
Kontakt
Robert Stachyra
Telefon: 601-296-846
Mail:
Zobacz to wydarzenie też na | ![]() |
http://polakpotrafi.pl/projekt/szczytami-gor |